Professional services in doghandling

Bára Bláhová

Mečeříž 224
Mečeříž 294 77
Czech Republic
+420 736 540 530
doghandlingcz@gmail.com

Zde naleznete informace o tom, jak Vám mohu pomoci se správným výběrem pejska jak pro účely vystavování, výcviku, tak i jako domácího mazlíčka.

Poradenství

Rozhodli jste se pro nového člena rodiny a tápete ve velkém množství plemen?

Pomůžu Vám vybrat to pravé plemeno pro Vás!

Správný výběr je klíčovou věcí pro Váš spokojený život se čtyřnohým společníkem.

Spousta nových majitelů se nechá okouzlit pouze vzhledem plemene a na ostatní typické vlastnosti plemene pak snadno zapomene. To pak může mít za důsledek nespokojeného a nešťastného majitele, který svého psa nezvládá a neví si s ním rady.

Mohu Vám pomoci s výběrem jak na základě vizuálních, tak charakterových vlastností, ale vezmeme v potaz všechny vlastnosti plemene, i to, pro jaký životní styl se hodí a napomoci nám mohou i mé osobní zkušenosti s danými plemeny. To v encyklopedii nenajdete ;-)

 

Nejste si jisti, jestli si vyberete správné štěně z vrhu?

Máte v plánu se svým pejskem absolvovat výstavy, výcvik atd.?

Ráda Vám pomůžu vybrat z vrhu štěně tak, aby odpovídalo jak povahově, tak exteriérově Vašim požadavkům. Zaměříme se na to, k jakému účelu pejska chcete a tomu výběr pejska podřídíme.

Pokud se nový pejsek vybírá za určitým účelem, určitě to nejde zvládnout jen za jednu návštěvu chovatele v den odběru. Štěňata je dobré pozorovat a zjisiti na co a jak reagují v prostředí kde žijí, jak si hrají se sourozenci atd. Dále je pak dobré klást chovateli všemožné otázky, ptát se na to, co si o kterém štěněti myslí (on je s nimi většinu dne a zná je nejlépe, může mít ale i postranní úmysly). 

S tím vším Vám velmi ráda pomohu.