Professional services in doghandling

Bára Bláhová

Mečeříž 224
Mečeříž 294 77
Czech Republic
+420 736 540 530
doghandlingcz@gmail.com

Chovem, výcvikem a vystavováním psů se zabývám více než 15 let.

Mojí předností je profesionalita a mnohaletá zkušenost v oboru.

Samozřejmostí je pro mě osobní přístup a vysoká pečlivost.

V případě jakýchkoli dotazů mně neváhejte kontaktovat.

 

Něco málo o mně

Už jako dítě jsem milovala zvířata a tak byl výběr střední školy naprosto jasný. Vystudovala jsem SOU "Chovatel cizokrajních zvířat". Zde jsem absolvovala velmi zajímavou čtyřletou praxi v pražské ZOO a v rámci školní výuky jsem měla možnost naučit se jak péči o zvířata, tak mnoha poznatkům o jejich chovaní a také základy veterinární péče. Ke svému nadšení pro zvířata jsem tak přidala i vzdělání v oboru.

Můj první pes byla fenka dlouhosrstého jezevčíka bez PP, což mě tehdy mrzelo, protože výstavy mě lákaly už jako malé dítě. V naší rodině se totiž vystavovaní a chovu psů věnoval můj dědeček, který měl v 70. letech jedny z nejlepších Kerry Blue teriérů u nás a já chtěla pokračovat v jeho šlépějích.

Svého prvního výstavního psa, Afghánského chrta, jsem dostala až v osmnácti letech. Od té doby aktivně vystavuji a se svým afghánem jsem získala řadu titulů. Výstavám jsem naprosto propadla! Brzy poté jsem také začala předvádět další psy různých plemen, kteří buď byli součastí naší rodiny nebo patřili mým kamarádům, kteří potřebovali na výstavách pomoci.

V roce 2006 jsem založila chovnou stanici OF DARKNESS, která se věnuje chovu zejména Tibetských teriérů. Se svými psy jsem od té doby získala nespočet titulů. Moje odchovy získaly také mnoho titulů ve světě a výborně tak reperezntují moji chovnou stanici v zahraničí. Aktivně spolupracuji zejména s chovateli z Anglie a z Finska, na což  jem velmi hrdá. Svůj chov jsem momentálně rozšířila o chov plemene Malých hrubosrstý vendeénských bassetů a Skye terriéra.

Podařilo se mi (ať už se svými psy nebo se psy, kteří mi byli svěřeni) "vyběhat" ve výstavním ringu mnoho titulů, čekatelství šampionátů, vítězů plemene BOB, junioršampionátů, interšampionátů, kvalifikací na Cruft´s, Světového vítěze, rezervního Světového vítěze, vítěze skupiny BIG, Nejkrásněší pes dne BOD a i Nejkrásnější pes výstavy BIS!

Ráda se o své zkušenosti podělím a věřím, že Vám a Vašim psům pomohu k dosažení nejlepších výsledků.